کنار جاده


کنار جاده نشسته‌ام.
راننده چرخی را عوض می‌کند.

از آنجا که می‌آیم دل بسته‌اش نیستم
به آنجا که می روم نیز دل نبسته‌ام
پس چرا ناشکیبا
عوض کردن چرخ را می‌نگرم؟

برتولت برشت

/ 12 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سحر

باور کنيد من منظور بدی نداشتم ... خوشحالم که به وبلاگ من سر می زنيد و بايد از اين بابت ازتون تشکر کنم .

ali

برشت هم الاف بوده

gholi

چرخ پنجمو عوض ميکرده؟

آسمان

سلام.انتظار ناشکيبايی دارد ؛ حتی وقتی برای هيچ منتظريم.

katbalou

سلام من شعر های خودت رو معنی می کنم. برشت که اینجا نیست من ازش بپرسم شعرش رو درست فهمیدم یا نه. پس هر چی که فکر کنم نه تاییدی برش دارم و نه دلیلی برای ردش. ولی تو رو خدا شما شاعرو نویسنده ها چرا حرف ها تون رو مستقیم نمی گین. حداقل به فضولی مثل من مستقیم بگین. برای بقیه شعر و کنایه و ایهام و استعاره و تشبیه به کار ببرین. من کلی هر بار زجر می کشم تازه آخرش هم دو به شک هستم. ولی آی عاشق "آدم آدم است" برشت هستم. یه حال بدی (یا خوبی!!؟) بهم میده.

آزيتا

رازمگوی عزيزم سلام، اول از همه می‌خواستم بگم كه خيلی دلم برای شما و همه دوستای بلاگيم تنگ شده بود - اين رو از صميم قلب می‌گم- خيلی خوشحالم كه به جمع دوستان همدلم برگشتم. دوم می‌خواستم راجع به اين نوشته برشت چيزی بگم. اين كه ما در درون خود دنيايی ديگر با دغدغه‌هايی ديگر داريم، حرفی بزرگ است. به همين دليل است كه گاه عاشقيم بی‌آنكه معشوقی وجود داشته باشد، منتظريم بی‌انكه در بيرون چيزی در انتظار ما باشد، و ناشكيبيم در حالی كه دنيا در شكيب است. درون ما حرف بزرگی است، دليل بزرگی است كه معيارهايش خارج از اندازه‌های دنياست.

fry

سلام. تمام زندگي همان چرخ عوض كردن است ،فقط ما نگاه مي كنيم. موفق باشي ،پيش ما هم بيا

ليلا

سلام. انتظار؟!من که خوب می شناسمش،گاهی از من گم می شود و گاه خود را ازو گم می کنم!انتظار را می گويم. هميشه سبز باشيد و سرشار از آرزو...

bahar

سلام . ممنون که بعد از مدتها برام نظر دادين و ممنونتر که لوگوم رو اينجا گذاشتين . اين نوشته خيلی قشنگ بود خيلی .

nanik

ساقيا باده که اکسير حياتست بيار ...تا تن خاکی من عين بقا گردانی ... اميد برای زندگی بهتر و رسيدن به آرزوها (هر چقدر هم که به نظر محال باشه) هميشه هست.